Centrum pro zdravotně postižené Pardubického kraje, o.p.s.

Centrum pro zdravotně postižené Pardubického kraje, o.p.s.

Centrum pro zdravotně postižené Pardubického kraje, o.p.s.

obecně prospěšná společnost

Občanům se zdravotním postižením všech věkových kategorií poskytujeme osobní asistenci, odborné sociální poradenství a sociální rehabilitaci.

Centrum poskytuje základní a odborné sociální poradenství, pomáhá s hledáním zaměstnání, orientací v legislativních změnách, vyplněním formulářů, sepisování odvolání, žádostí a smluv a řešením nepředvídatelných situací u osob se zdravotním postižením každého věku.

  • odborné sociální poradenství
  • sociální rehabilitace
  • osobní asistence

V rámci služby odborné sociální poradenství nabízíme odbornou pomoc a podporu a pomáháme tak osobám s postižením vyřešit a zlepšit jejich nepříznivou životní a sociální situaci.Pomáháme také osobám, které o osobu s postižením pečují. Pokud jste osoba se zdravotním postižením nebo o takovou osobu pečujete, neváhejte nás kontaktovat s žádostí o radu v oblastech sociálních. Rádi Vám pomůžeme.Služba je poskytována bezplatně v Po a St od 9.00 do 16.00, ostatní pracovní dny dle dohody.Kontaktovat nás můžete osobně, telefonicky, e-mailem či poštou. V případě potřeby Vás můžeme navštívit.

Osobám se zdravotním postižením nabízíme v rámci služby sociální rehabilitace možnost navštěvovat Internetovou učebnu, kde jsou k dispozici 4 PC stanice a potřebné příslušenství.Zájemcům nabízíme zdarma školení v základech obsluhy osobního počítače a práce s Internetem. Služba je určena osobám ve věku 19 – 64 let. Pokud máte zájem vzdělávat se, poznávat nové lidi a prahnete po nových informacích, je tu naše Internetová učebna právě pro Vás. Učebna je otevřena pro zájemce každý pracovní den na adrese Centra v době od 9.00 do 16.00.

Osobám se zdravotním postižením pomáháme díky službě osobní asistence zvládat běžné každodenní situace a tak zůstat aktivní. Naši osobní asistenti jsou profesionálové, kteří pomáhají uživatelům žít plnohodnotný život v jejich domově či jiném prostředí, např. školském zařízení. Pokud sháníte osobního asistenta, protože potřebujete pomoci, staráte se o osobu s postižením a hodily by se Vám další pomocné ruce nebo potřebujete pro své dítě asistenta do školy, obraťte se na nás. Jsme Vám plně k dispozici. Služba je určena lidem se zdravotním postižením ve věku od 1 roku až po starší seniory nad 80 let. Služba je zpoplatněna dle aktuálního ceníku a k dispozici neomezeně.

Pro osoby se zdravotním postižením a seniory pořádáme pravidelně jedenkrát za 4 měsíce přednášky na téma, které se dotýká jejich problematiky. Pro více informací sledujte naše webové stránky: www.czp-pk.cz

Odborné sociální poradenství - 650 kontaktů a intervencí  / rok

Sociální rehabilitace - 1100 intervencí / rok

Osobní asistence - 45 klientů / rok

Adresa: Čs. armády 1181, Ústí nad Orlicí, 562 01

Tel: 465 525 324, 775 693 985
E-mail: eva.jirincova@czp-pk.cz
Web: www.czp-pk.cz

Kontaktní osoba:

Eva Jiřincová, vedoucí centra

Provozní doba: pondělí – pátek: 09:00 h – 16:00 h